Historia programu

Jak lokalny pomysł przeistoczył się w Ogólnopolską akcję

Razem dla Dawców

Jesteśmy świadomi że  nasz projekt nie jest jedynym takim, niemniej staramy się by był on profesjonalny i dawał wiele możliwości tak samych krwiodawcom jak i przedsiębiorcom nas wspierającym.
historia-legion-dawcom-znizki-dla-krwiodawcow-program-razem-dla-dawcow-krwiodawstwo-oddaj-krew-klub-hdk-pck-olawa-legionhdk

Początkowo „Legion Dawcom”

Pomysł powstał w czasie rozmów Zarządu Klubu Legion, kiedy to ich współpraca z przedsiębiorcami w dużym stopniu nabierała pędu. Jak to opisali na swojej stronie  „początkowo jak już zaobserwowaliście sami właściciele kawiarni, restauracji czy innych firm zaproponowali nam, że nas wspomogą w czasie, kiedy jako wolontariusze pomagamy przy akcji krwiodawstwa. W krótkim okresie ich pomoc przełożyła się bezpośrednio na umilanie czasu krwiodawcom, którzy wraz z nami oddają krew i jako dodatek do posiłku regeneracyjnego dostają pyszną kawę na wynos, kanapeczki, pizze czy nawet sushi 😀…”

Pierwotny logotyp, przy którym pomógł Pan Wojtek Polak – znany z renowacji i tworzenia podobnych elementów graficznych. Więcej pod linkiem: Logotypy dla Krwiodawców.

Wsprarcie Urzędów

Systemem zniżek w pierwotnej wersji ruszył lokalnie by pokazać, w jak prosty sposób można pomóc krwiodawcom oraz naszej idei. W tym celu znając dobre serca swych urzędników klub Legion wystosował do nich pisma o wsparcie i małą pomoc finansową.

Odpowiedź od Starostwa Powiatowego w Legionowie oraz Urzędu Miasta Legionowo jak zwykle była natychmiastowa i pozytywna.

W zamian za ich pomoc na lokalnych znacznikach, mogą Państwo znaleźć ich herby!

nasze-urzedy-legionowo-22-straostwo-powiatowe-w-legionowie-urzad-miasta-legionowo-legion-dawcom-program-razem-dla-dawcow-krwiodawstwo-oddaj-krew-klub-hdk-pck-olawa-legionh
firmy-ustaw-znizki-google-sie-formularz-znizki-dla-krwiodawcow-program-razem-dla-dawcow-krwiodawstwo-oddaj-krew-klub-hdk-pck-olawa-legionhdk

Wsparcie firm

By zrealizować założenia potrzebna była pomoc w rozpropagowaniu systemu oraz początkowy druk „znaczników”, które mają za zadanie zwrócić Waszą uwagę na punkty z rabatami. Z pomocą przyszły kolejno firmy:
Internetowa Agencja Reklamowa Scofield – stworzyła potrzebne grafiki!
Wlepki.com – zapewnia druk znaczników (i nie tylko 😉 )
Surge Polonia – pomagła w propagowaniu systemu poprzez swój funpage.
Polski Czerwony Krzyż – wspiera nasze działania merytorycznie.
FJK Małgorzata Kubicka – pomogła w dodrukowywaniu pierwszych niezbędnych elementów i znaczników.

Drukiem finalnym i obecnym zajęła się jednak firma
PrintNet.pl
która wspiera Klub Legion w wielu aspektach działalności.

Szerszy horyzont!

Szybka zmiana kierunku działania?!
Zdarza się w życiu taka chwila, kiedy spotyka się dwoje ludzi widzących świat w tych samych barwach, tak też było po pierwszej telefonicznej rozmowie dwóch Prezesów Klubów: Klub Legion i Miejsko-Gminnego Klubu Honorowych Dawców Krwi przy PCK w Oławie.
Zafascynowani krwiodawstwem, możliwością rozwoju w swoich regionach postanowili wspólnie nadać nowy kierunek systemowi przeobrażając lokalny program do znacznie większej skali.

Bazując na swych dotychczasowych doświadczeniach powstała pierwotna wizja celu. Dzięki zorganizowanej burzy mózgów a dokładnie niezłego tornado gdzie ze wsparciem przyszli działacze lokalnych klubów, powstała solidna idea i plan programu. Chwilę po dyskusjach w trakcie swobodnej już rozmowy, pojawiła się  również doskonała nazwa projektu : „Razem dla Dawców” (zasługa działaczki Doroty). W końcu program tworzymy razem, wszystkie kluby HDK, wszyscy skorzy do pomocy inwestorzy, wszyscy chętni a dla kogo to robimy?

Dla wszystkich krwiodawców za ich Dar Życia

prezesi-300-legion-dawcom-znizki-dla-krwiodawcow-program-razem-dla-dawcow-krwiodawstwo-oddaj-krew-klub-hdk-pck-olawa-legionhdk
logo-300-legion-dawcom-znizki-dla-krwiodawcow-program-razem-dla-dawcow-krwiodawstwo-oddaj-krew-klub-hdk-pck-olawa-legionhdk
klub-wojskowy-szczecin-znizki-dla-krwiodawcow-program-razem-dla-dawcow-krwiodawstwo-oddaj-krew-klub-hdk-pck-olawa-legionhdk

Kolejny Klub HDK

Nie musieliśmy długo czekać, do naszego grona dołączył kolejny prężnie działający Wojskowy Klub HDK PCK w Szczecinie, który także od razu zabrał się za wyszukiwanie dla Was zniżek!

Wasz Klub także może działać, skontaktuj się z nami!

Nowa era Razem da Dawców

Rozwijający się Program wypełniał swoje przeznaczenie jednakże jego funkcjonalność była daleko od ideału i nowoczesnych rozwiązań, które przecież czekają na wyciągnięcie ręki. Szukając pomysłów i drążąc temat z różnymi przedstawicielami firm Prezes Oławskiego Klubu w końcu natrafił na życzliwych ludzi, który wprowadzili nasz system zniżek na wyżyny możliwości!

Wspólne kupno z klubowych składek Klubów odpowiednich elementów strony tj. szablony, rozwiązania czy też możliwości sprawiły, iż każdy krwiodawca mający smartfona jest w stanie szybko i skutecznie wyszukać punkt zniżek, który go właśnie interesuje – to nie wszystko – porozumienie jakie udało nam się nawiązać z globalna firmą Google sprawiło, iż każdy z dawców trafi do punktu według nawigacji a więc swojego położenia GPS.

Czy możemy zrobić jeszcze więcej … Wy nam to powiedzcie!

wybirz-2-kategirie-wojewodztwo-dawcom-znizki-dla-krwiodawcow-program-razem-dla-dawcow-krwiodawstwo-oddaj-krew-klub-hdk-pck-olawa-legionhdk
google-gps-dawcom-znizki-dla-krwiodawcow-program-razem-dla-dawcow-krwiodawstwo-oddaj-krew-klub-hdk-pck-olawa-legionhdk

POMÓŻ NAM TWORZYĆ HISTORIĘ

Czekamy na Was, na kolejnych działaczy, kolejne Kluby i kolejne zniżki dla naszych podopiecznych – Honorowych Dawców Krwi!

Chcę
zadać pytaniedodać punktzgłosić uwagę

Jeżeli istnieje możliwość prosimy o przesłanie swojego zdjęcia.

captcha