Czy kosmetyki na solarium są skuteczne?

Gdy odwiedzamy solarium, oczekujemy pięknej i długo utrzymującej się opalenizny. Jeśli efekt nie spełnia naszych oczekiwań, zwykle obwiniamy o to punkt, w którym zdecydowaliśmy się na zabieg. Tymczasem bardzo często specyfika naszej skóry wymaga jej specjalnego przygotowania. Warto o tym pamiętać sięgając po kosmetyki do solarium. Ich liczba jest coraz większa, a osoby decydujące się na ich stosowanie przekonują nas o skuteczności tego rodzaju rozwiązania.

Jak pomogą nam kosmetyki na solarium?

Kosmetyki na solarium pojawiają się w sprzedaży w coraz większej liczbie. Dziś trudno już wskazać na tego ich producenta, który nie byłby w stanie zaproponować własnej serii. Różnorodność sprawia, że nie wszystkie kosmetyki do opalania w solarium działają w ten sam sposób. Nadal możemy wskazać jednak na typowe dla nich właściwości. Tu warto wspomnieć przede wszystkim o:

  • pobudzaniu działania melaniny,
  • odbudowie i regeneracji skóry.

Kremy do opalania w solarium mogą też chronić skórę przed szkodliwym wpływem promieniowania UV, co jest szczególnie ważne w odniesieniu do osób zmagających się z problemem wrażliwej skóry skłonnej do podrażnień.

Jak stosować te kosmetyki?

Bez względu na to, czy mamy już pewne doświadczenia z kosmetykami do solarium, czy też wykorzystujemy je po raz pierwszy, pamiętajmy o tym, że kluczowe znaczenie powinny mieć dla nas zalecenia umieszczone na opakowaniu przez ich producenta.

Co do zasady, najlepiej rozsmarować je kilkadziesiąt minut przed wejściem do kabiny, choć w sprzedaży nie brakuje kosmetyków o przyspieszonym działaniu, które wystarczy nałożyć na siebie z kilkuminutowym wyprzedzeniem. W sprzedaży dostępne są zarówno kosmetyki o działaniu miejscowym, jak i te, które można stosować na całe ciało.