Do czego służą czujniki paszowe?

Jak sama nazwa wskazuje, czujnik zbliżeniowy niezbędny jest do odpowiedniego dawkowania paszy dla drobiu. Dzięki niemu pojemnik z paszą napełnia się gdy jest pusty, a czujnik pojemnościowy zamyka się automatycznie, gdy pojemnik z paszą jest już zapełniony. Dzięki wyżej wymienionym czujnikom można automatycznie łączyć i rozłączać system transportu paszy, dzikie czemu nie trzeba tego procesu kontrolować ręcznie. Taki system sprawdza się nie tylko w małych kurnikach, ale przede wszystkim na dużych fermach, gdzie chcemy aby wszystko odbywało się automatycznie.

Wybierz urządzenia paszowe z czujnikami

Jeżeli chcemy mieć prawdziwą wygodę podczas karmienia drobiu, warto zainwestować w urządzenia paszowe czujniki, dzięki którym można ten proces w znaczny sposób zautomatyzować. Stosując czujnik zbliżeniowy na fermie możemy mierzyć ilość pasz sypkich, cieczy oraz pasz stałych, a tym samym mieć zautomatyzowany system karmienia drobiu, nawet przy dużej ilości ptactwa. Już dziś sprawdź czym jest czujnik pasowy o zobacz jak bardzo możesz zautomatyzować system paszowy.

Zastosowanie czujnika zbliżeniowego

Jeżeli zastosujemy czujnik zbliżeniowy, możemy mieć kontrolę nad złączaniem bądź rozłączaniem całego systemu transportu paszy w zasypowych koszach bądź w specjalistycznych karmidłach. Wybierając czujniki pasz, możemy ustawić go tak, że poinformuje nas o braku paszy poprzez zapalenie się diody LED, a dodatkowo automatycznie otworzy i zamknie otwór podajnika do karmidła. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich farmerów, którzy posiadają większą ilość drobiu w zamkniętych pomieszczeniach, a także na zewnątrz, gdzie mogą znajdować się karmidła do automatycznego podawania paszy.