Dyscyplina sportu o rosnącej popularności

Termin ASG stosowany często w skróconej wersji jako Airsoft jest wykorzystywany do opisania oryginalnego, a jednocześnie bardzo wciągającego sportu ekstremalnego. I choć do niedawna panowało błędne przekonanie, że jest to jedna z kilku pochodnych paintballa, dziś ASG doczekał się sprawiedliwości w postaci szeregu fachowych analiz.

Poznaj podstawowe informacje

Każdy szanujący się ASG sklep nieustannie przypomina, że to właśnie repliki narodziły się o wiele wcześniej niż wszystkie akcesoria związane z paintballem. Pierwsze powstały niemal natychmiast po zakończeniu II wojny światowej. Początkowo, w sklepach ASG zaopatrywały się przede wszystkim armie, a repliki były wykorzystywane głównie w celach treningowych.

Z czasem również zafascynowani bronią cywile zaczęli się jednak nimi interesować i dziś sklep ASG rozwija się przede wszystkim po to, aby wspierać hobbystów. Oni też są jego najwierniejszymi klientami.

Czego się spodziewać?

ASG przewiduje korzystanie z niezwykle starannie wykorzystanych replik prawdziwych modeli broni palnej charakteryzujących się dokładnością na poziomie 1:1. Dbałość o szczegóły nie ma w sobie zresztą nic z przypadkowości. Jest wprowadzona celowo po to, aby można było korzystać z rozwiązań perfekcyjnie imitujących oryginały.

Co ciekawe, ponieważ zarówno repliki, jak i amunicja są wykonane z plastiku, ASG jest sportem wymagającym cechy, która nie każdemu jest dana – uczciwości. Jednym ze znaków rozpoznawczych amunicji wykonanej z plastiku jest przecież to, że nie pozostawia śladów.

Osoba trafiona sama musi więc przyznać się do tego. Być może właśnie w tym tkwi zresztą jeden z sekretów tego sportu. I choć repliki nie należą do najtańszych, mamy do czynienia z aktywnością, która także w Polsce cieszy się rosnącym powodzeniem.