Jaki kompostownik kupić do kuchni?

W zależności od tego jak dużą masz rodzinę, musisz zastanowić się jakiej wielkości kompostownik kuchenny będzie najlepszy do twojej kuchni. W sklepach z wyposażeniem AGD możesz wybierać pomiędzy różnej wielkości pojemnikami plastikowymi, warto jednak postawić na specjalnie do tego przystosowany kuchenny kompostownik, który jest odpowiedniej wielkości i posiada pokrywę. Dodatkowo możemy kupić także filtr węglowy, dzięki czemu będzie jeszcze większa ochrona przed wydostawaniem się nieprzyjemnych zapachów.

Co można wrzucać do kompostownika?

Jeżeli mieszkamy w domu jednorodzinnym i mamy kompostownik ogrodowy, do kompostownika wrzucimy wszystko to co może się w glebie powtórnie rozłożyć. Będą to skorupki jajek, obierki z warzyw i owoców, resztki fusów po kawie i herbacie, a nawet ręcznik papierowy stosowany do czyszczenia żywności. Wszystko to ulegnie rozpadowi i zasili naszą glebę w niezbędne składniki mineralne, dzięki którym będą bujnie rosły rośliny ozdobne w ogrodzie.

W sklepach dostępne są różne pojemniki, możesz kupić kompostownik do kuchni z filtrem bądź bez filtra, a wielkość pojemnika dopasować do wielkości szafki kuchennej.

Pojemniki do przechowywania metodą na porządek

W kuchni przechowujemy żywność, dlatego musimy zaopatrzyć się w dużą ilość różnego rodzaju pojemników. Także kosze na odpady będą nieocenione, szczególnie że obecnie prawie każde gospodarstwo domowe segreguje śmieci, dzieląc je na plastiki, papier, szkło oraz odpady biodegradowalne.

Dzięki takim pojemnikom zawsze będziesz mieć w kuchni czysto, a co najważniejsze nie będą się z nich wydobywać nieprzyjemne zapachy. Wszystkie kosze, także kompostowniki na odpady, są wyposażone w pokrywki, dzięki czemu są odpowiednio szczelne.