Kosmetyki do opalania bez tajemnic

Wizyta w solarium jest często opisywana jako jeden z najskuteczniejszych sposobów na pięknie opaloną skórę. Jeśli jednak chcemy zwiększyć nasze szanse na piękną, długo utrzymującą się opaleniznę, powinniśmy zainteresować się także kosmetykami do solarium.

Kosmetyki do solarium można stosować bez względu na porę roku. Kolejne z nich poprawiają jakość opalenizny, a jednocześnie chronią skórę przed szkodliwymi skutkami pobytu w solarium. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Charakterystyka kosmetyków do solarium

Kremy do opalania w solarium mogą różnić się składem i sposobem stosowania. Co do zasady jednak, wszystkie kosmetyki do opalania w solarium koncentrują się na pobudzaniu wydzielania melaniny. Ta odpowiada za rozpraszanie promieniowania UV, a co za tym idzie za lepszą, wyraźniejszą i bardziej naturalną opaleniznę. Kosmetyki do solarium przyczyniają się również do tego, że proces opalania przebiega szybciej, a pożądany przez nas brązowy odcień skóry może utrzymać się dłużej.

Coraz więcej rozwiązań posiada też dodatkowe składniki cenne dla skóry. Bardzo popularne są choćby kosmetyki na solarium z kwasem hialuronowym, na które można liczyć, gdy zależy nam nie tylko na pięknej opaleniźnie, ale i na odbudowie skóry.

Jak stosować te kosmetyki?

Kosmetyki do solarium różnią się między sobą. Nie powinniśmy być więc zaskoczeni tym, że różnice odnoszą się także do sposobu, w jaki można je stosować. Kluczowe znaczenie powinny mieć dla nas zawsze informacje udzielane przez producenta i to właśnie do nich należy się stosować.

Co do zasady jednak, mamy do czynienia z rozwiązaniami, które nakłada się około godziny przed wizytą. Jeśli nie ma na to czasu, można zastosować je tuż przed wejściem do kabiny, choć w takim przypadku należy liczyć się z nieco mniej spektakularnym efektem.