Modne plafony do różnych wnętrz

Dobrze dobrana lampa nie tylko będzie funkcjonalnym dodatkiem we wnętrzu, ale stanie się także jego ozdobą. W pomieszczeniach pełniących bardzo różne funkcje świetnie sprawdzą się plafony sufitowe.

Jakie pomieszczenia można oświetlać plafonami?

Plafony sufitowe to bardzo uniwersalny rodzaj opraw oświetleniowych. Pomieszczeń, w których można wykorzystać plafony sufitowe jako główne lub dodatkowe źródło światła jest naprawdę bardzo wiele. Plafony to lampy, które sprawdzają się w domach, jak i biurach. Plafon do salonu może być utrzymany w różnych kolorach.

Dzięki temu każdy może wybrać plafon do salonu, który będzie spójny z jego aranżacją. W nowocześnie urządzonym salonie efektownie będzie prezentował się plafon w kolorze białym czy czarnym. Plafon do salonu będzie pasował do salonu w stylu retro czy glamour. To zasługa nie tylko różnorodności kolorów, ale także kształtów. Plafon sprawdzi się również w kuchni, sypialni czy łazience.

Na co zwrócić uwagę, kupując plafon?

Kupując plafon, warto kierować się nie tylko jego wyglądem, ale rolą pełnioną przez pomieszczenie, do którego jest przeznaczony. Plafon do łazienki można zamontować na suficie lub ścianie. Decydując się na plafon do łazienki, który będzie zamontowany w tak zwanej mokrej strefie, koniecznie trzeba postawić na wodoszczelny model. Wiele możliwości aranżacyjnych dają plafony LED sufitowe.

Plafony LED sufitowe odznaczają się bardzo wysoką żywotnością. Zużywają też mniej energii elektrycznej. Plafony LED sufitowe to alternatywa dla klasycznych opraw świetlnych.