Przygotowanie lakieru do polerowania

Zainteresowanie usługami detailingu z roku na rok jest coraz więcej i okazuje się, że wiele osób decyduje się na to, by o swoje auto zadbać. Wśród tych osób są także Ci, którzy chcą o lakier w samochodzie zadbać samodzielnie. Pod tym kątem warto będzie sięgnąć po taki przedmiot jak glinki do lakieru.

To bardzo ważny etap pielęgnacji, w ramach którego dokonuje się oczyszczenia lakieru z zabrudzeń, których nie da się zwykłym myciem usunąć. To świetna opcja wstępnego przygotowania lakieru, by polerowanie mogło przynieść odpowiednie efekty. Glinka samochodowa jest więc jednym z podstawowych produktów, który trzeba zakupić.

Kiedy zastosować glinkę?

Lakier samochodowy, który ma zostać odnowiony musi być wcześniej do tego przygotowany. Bardzo ważne będzie jego oczyszczenie i tutaj zacząć trzeba od mycia, a dopiero później wykorzystać glinki do lakieru, które usuną uporczywe zabrudzenia. Glinka samochodowa to plastyczna masa, w której znajdują się drobinki materiałów ściernych. Glinka do auta ma za zadanie usuwać z powierzchni lakieru uporczywe zabrudzenia jak opiłki klocków hamulcowych, żywica, smoła. Chodzi o zabrudzenia, których myciem nie da się usunąć.

Konieczne przed polerowaniem

Dokładne oczyszczenie lakieru będzie konieczne przed polerowaniem, dlatego glinka lakiernicza znajduje się w każdym zakładzie zajmującym się detailingiem. Ogólnie rzecz biorąc jeśli chodzi o glinki do lakieru nie jest trudno je dostać, trzeba natomiast dbać o ich umiejętne stosowanie. Po wykorzystaniu glinki lakier będzie oczyszczony tak, że możliwe będzie jego polerowanie, a potem będzie można także zadbać o nałożenie specjalnej powłoki chroniącej lakier przed ewentualnymi zarysowaniami.