Segregowanie odpadów w każdym domu

Dziś w każdym domu odbywa się segregowanie śmieci i odpadów bio. Uczą o tym w szkole, w telewizji, a wszystko po to aby cały świat był eko. W tym celu warto także zaopatrzyć się w kompostownik kuchenny, dzięki któremu w określonym miejscu będziemy mogli zostawiać odpadki biodegradowalne. W takim kompostowniku możemy zostawiać skorupki jajek, skórki pomarańczy czy obierki po warzywach. Wszystkie one potem najlepiej wrzucić do dołka w ogrodzie i czekać aż zamienią się w świeży i pulchny nawóz.

Jaki pojemnik na odpadki kupić?

Nie każdy pojemnik nadaje się na kuchenny kompostownik, nie wystarczy zwykłe plastikowe wiaderko, albowiem mogą się z niego unosić nieprzyjemne zapachy. Jeżeli kupimy kompostownik do kuchni z zamknięciem, a dodatkowo z filtrem węglowym, z pewnością nie będą się z niego wydobywały żadne nieprzyjemne zapachy. Czasem wystarczy wiaderko 3-6 litrowe, albowiem im większy pojemnik, tym dłużej trwa proces zbierania. Najlepiej natomiast taki pojemnik opróżniać raz dziennie, aby nie gromadzić odpadków w domu.

Pojemniki na odpadki do szafki

Wybierając kosze do segregowania, możemy także zakupić kosze na odpady, a wszystkie one z powodzeniem zmieszczą się w szafce, jeżeli dobrze całość rozplanujemy. Istnieją nawet specjalnie przygotowane pojemniki pod zabudowę, do szuflad kuchennych, gdzie są umieszczone w odpowiedniej kolejności i stanowią oddzielne miejsce do segregowania śmieci oraz odpadów biodegradowalnych.

Warto postawić na kompostownik kuchenny z filtrem, jest one zdecydowanie najlepszą opcją, szczególnie wtedy, gdy codziennie nie opróżniamy pojemnika z odpadków. Filtr przedłuża czas gnicia i blokuje wszystkie zapachy na tyle skutecznie, aby nie było czuć odpadków po otwarciu kompostownika.