Uniwersytecki szpital w Greifswald leczy także polskich pacjentów

Szpital uniwersytecki w niemieckim mieście Greifswald leczy nie tylko pacjentów z Niemiec. Z możliwości leczenia w tym szpitalu mogą skorzystać także polscy pacjenci.

Gdzie się znajduje uniwersytecki szpital ?

Szpital uniwersytecki położony jest w stosunkowo niedalekiej odległości od granicy z Polską. Miejscowość Greifswald, w której znajduje się szpital uniwersytecki leży w kraju związkowym Mekleburgia-Pomorze Przednie. Szpital uniwersytecki w Greifswaldzie jest jedną z najlepszych placówek medycznych na terenie Niemiec. Uniwersyteckie centrum kliniczne cieszy się bardzo dobrymi opiniami zarówno niemieckich, jak i polskich pacjentów.

Uniwersyteckie centrum kliniczne pacjentów z Polski przyjmuje już od dawna. Pacjentów z Polski jest naprawdę wielu, dlatego personel, który zatrudnia uniwersyteckie centrum kliniczne mówi w języku polskim. Osoby z Polski przyjeżdżające na badania albo na leczenie nie muszą obawiać się bariery językowej.

Diagnostyka i opieka medyczna na najwyższym poziomie

Uniwersytecki szpital w Greifswaldzie zatrudnia wyłącznie specjalistów najwyższej klasy. Ponadto uniwersytecki szpital w Greifswaldzie dysponuje bardzo nowoczesnym sprzętem. Wszyscy pracownicy zatrudnieni przez szpital uniwersytecki w Greifswaldzie są bardzo empatyczni. Uniwersytecki szpital w Niemczech dysponuje 21 oddziałami. Ponadto uniwersytecki szpital w Niemczech prowadzi 19 instytutów. Szpital uniwersytecki w Niemczech zajmuje się zarówno diagnostyką i leczeniem, jak i kształceniem studentów.