Wybierz czujniki paszowe do systemu karmienia

Jeżeli jesteś właścicielem fermy kurzej bądź innego ptactwa hodowlanego, z pewnością wiesz jak ważny jest system karmienia i co należy zrobić, aby wszystkie prace usprawnić i zautomatyzować. Nawet jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z hodowlą kur, ważne jest abyś nabył czujnik zbliżeniowy, dzięki któremu w łatwy sposób złączysz bądź rozłączysz system transportu pasz, co sprawi, że podawanie pasz zwierzętom będzie w pełni kontrolowane. To ważne, aby prace przy zwierzętach mogły być zautomatyzowane, przede wszystkim ze względu na oszczędność czasu oraz możliwość powiększenia fermy ptactwa hodowlanego.

Wybierz czujnik jeżeli masz kosz zasypowy

Jeżeli masz kosz zasypowy bądź karmidło kontrolowane, wybierz czujnik pojemnościowy i spraw że wszystko będzie się odbywało automatycznie. Dzięki takiemu czujnikowi będziesz wcześniej wiedział, czy pojemnik z paszą jest pusty czy pełny, a urządzenia paszowe czujniki napełni się w chwili gdy czujnik wskaże na brak paszy sypkiej czy wody w poidle kontrolowanym. Tego rodzaju ułatwienie montowane jest przy końcówce karmidła bądź poidła, dzięki czemu rozłącza się automatycznie po napełnieniu pojemnika na paszę i załącza, gdy takiej paszy w pojemniku jest brak.

Gdzie stosuje się czujniki pojemnościowe

Jeżeli już wiesz co to są czujniki pojemnościowe, zastanówmy się gdzie i w jakim celu są montowane. Wszystkie czujniki pasz montowane są między innymi w zasobnikach linii wzdłużnych, a za ich pomocą sprawdzana jest ilość paszy w całym pojemniku. Taki system sprawdza się przede wszystkim przy dużych hodowlach i pozwala automatycznie sterować systemem karmienia drobiu.