Czym są SMS o podwyższonej opłacie?

Usługi telekomunikacyjne rozwijają się niezwykle dynamicznie. Do ich rozwoju z pewnością przyczyniły się nowoczesne telefony komórkowe, które mają mnóstwo możliwości. Od pewnego czasu na rynku usług telekomunikacyjnych oferowane są Premium SMS. Interesuje się nimi naprawdę bardzo wiele osób. Warto więc wiedzieć o nich więcej.

Na czym polegają SMSy Premium?

Premium SMS to usługa świadczona przez większość operatorów telefonii komórkowej w naszym kraju. Usługa umożliwia wysyłanie wiadomości SMS, za które płaci się trochę więcej niż za standardowe wiadomości tekstowe. Premium SMS to jednak coś więcej niż możliwość wysyłania wiadomości tekstowych.

Właściciele nowoczesnych telefonów komórkowych, którzy zdecydują się na usługi Premium mają w ramach płatności SMS Premium dostęp do różnego rodzaju materiałów o charakterze informacyjnym, dzwonków, tapet, gier cyfrowych. Mogą brać udział w konkursach czy wspierać akcje charytatywne.

Jak realizowane są płatności SMS?

Płatności SMS Premium realizowane są natychmiast. Wiele osób uznaje to za ich największą zaletę. Ponadto płatności te są bezpieczne – nie wymagają podawania numeru konta czy karty płatniczej. Usługi Premium nie działają na wszystkich numerach. Numery Premium są krótkie, składają się maksymalnie z sześciu cyfry. Na ogół też numery Premium zaczynają się od cyfry 5, 6, 7, 8 bądź 9. Sposób rozliczania płatności na numery Premium uzależniony jest nie tylko od dostawcy usługi, ale także od tego, na jaki numer wiadomość jest wysyłana.