Nowoczesne lampy sufitowe

Kiedy jesteśmy na etapie urządzania wnętrz, musimy również wybrać odpowiednie oświetlenie. Jednym z dobrych wyborów są plafony LED. Jako nowoczesne lampy sufitowe, doskonale wtapiają się w każdy wystrój wnętrza. Pasują zarówno do wnętrz surowych jak i minimalistycznych i nowoczesnych. Wybierając konkretny model plafonów, warto sprawdzić co umieszcza na etykiecie producent oświetlenia. Warto bowiem sprawdzić ich wytrzymałość i zastosowanie.

Nie tylko na suficie

Każde oświetlenie LED jest nie tylko estetyczne, może dawać ciepłe, zimne bądź neutralne światło, ale również jest energooszczędne, co pozwala na oszczędności w firmie czy w domu, w zależności od tego gdzie zdecydujemy się tego rodzaju lampy zamontować.

O plafonach mówi się, że są to lampy sufitowe, warto jednak podkreślić że nadają się także jako plafony ścienne, stanowiąc w danym pomieszczeniu oświetlenie punktowe. Tego rodzaju oprawy oświetleniowe są szczelne i zamknięte, dzięki czemu światło jeszcze lepiej rozprasza się przez cały klosz do wnętrza pomieszczenia.

Pomieszczenia użyteczności publicznej i nie tylko

Jesteśmy przyzwyczajeni, że plafony LED najczęściej spotykamy w pomieszczeniach użyteczności publicznej. To najprostsze i najtańsze oświetlenie, a dzięki zastosowaniu lamp ledowych, także wyjątkowo energooszczędne. Warto tutaj dodać, że tego rodzaju lampy wyposażone są w oprawy dekoracyjne, dlatego nadają się także do wnętrz mieszkalnych, stanowiąc doskonałe oświetlenie punktowe.

Wybierając do oświetlenia plafony, stawiamy przede wszystkim na ich wysoką wytrzymałość. Doskonale sprawdzą się w pokojach dziecięcych, ale także w sypialni czy salonie. Wszędzie tam gdzie zależy nam na funkcjonalności i wysokiej jakości oświetlenia.