Czym są wiadomości Premium?

Rynek usług telekomunikacyjnych jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków. Wśród usług telefonicznych szczególną popularnością od pewnego czasu cieszą się Premium SMS. Dają one mnóstwo możliwości.

Czym różnią się od zwykłych SMS-ów?

Premium SMS to jeden z rodzajów płatności mobilnych. Premium SMS to usługa, która polega na wysyłaniu wiadomości tekstowej na specjalne numery. Są to tak zwane numery Premium. Od tych standardowych numery Premium różnią się między innymi tym, że płatności za wysłane na nie SMS są wyższe.

Płatności SMS Premium realizowana są w bardzo krótkim czasie, praktycznie natychmiast. Osoby, które korzystają z płatności SMS Premium bardzo cenią to, że płatność nie wymaga podawania numeru karty płatniczej. W przypadku płatności SMS Premium nie trzeba też logować się do konta bankowego. Opłaty za ten rodzaj SMS-ów pobierane są przez dostawcę usługi w bardzo różny sposób. Płatności te mogą być realizowane w Polsce i zagranicą.

Usługi Premium: co nam dają?

Usługi Premium umożliwiają pobieranie dzwonków, tapet, gier. Osoby, które opłacą usługi Premium mogą także brać udział w SMS-owych konkursach i loteriach. Usługi Premium umożliwiają również wspieranie akcji charytatywnych. Są świadczone praktycznie przez wszystkich dostawców różnych sieci komórkowych. Usługi te można realizować tylko na numery Premium.

Od klasycznych numerów numery Premium różnią się tym, że są skrócone. Na ogół numery te składają się z czterech, maksymalnie z sześciu cyfr. Mogą zaczynać się od cyfry 5, 6, 7, 8 albo 9.